Uprawnienia elektryczne

Uprawnienia elektryczne
1 vote, 8.00 avg. rating (78% score)

Uprawnienia elektryczne (1)Elektryk to jeden z lepiej płatnych zawodów nie wymagających studiów. Osoby posiadające uprawnienia elektryczne nie mają również problemów ze znalezieniem pracy, ponieważ od kilku lat na rynku pracy brakuje specjalistów takich jak hydraulicy, czy też właśnie elektrycy.

Kto może zostać elektrykiem?

Powszechnie wiadomo, że elektryk to nie zawód dla każdego. Najbardziej pożądane cechy do tego zawodu to odpowiedzialność i precyzja. Jest to wysoce istotne, ponieważ błąd w wykonaniu instalacji elektrycznej może mieć poważne konsekwencje, na przykład wywołanie pożaru.

Jak zostać elektrykiem?

Aby zdobyć wyżej wymienione uprawnienia należy skończyć edukację w szkole zawodowej lub technikum o odpowiednim profilu. Osoby zainteresowane zdobyciem większej ilości uprawnień mogą skorzystać również z oferty uczelni technicznych i udać się na studia. Alternatywę stanowią płatne kursy organizowane przez firmy szkoleniowe, kończące się podejściem do egzaminów organizowanych przez stowarzyszenia zrzeszające elektryków.

Zarobki

Dochód elektryka zależny jest od wielu czynników, między innymi gamy wykonywanych usług oraz obszaru jego działania. Średnie zarobki brutto elektryków kształtują się na poziomie 3200 złotych, a w przypadku większych miast można liczyć na pensje o wysokości większej niż 4000 złotych.

Ciekawe wpisy o motoryzacji i samochodach:

About the author