Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne? Czy moje konto jest bezpieczne? HDT@

Hackerzy wciąż nas zaskakują nowymi pomysłami ataków. Co i rusz dowiadujemy się o tym, że w jakimś serwisie wyciekły hasła, że jest nowy fake na facebooku, że jakaś baza użytkowników wyciekła w sieci.

Niby nic takiego, bo przecież nawet jeśli akurat tak się zdarzyło, że mamy konto na serwisie z którego dane wyciekły no to najwyżej przejęte zostanie nasze konto na tym serwisie. I tak i nie. Jeśli bowiem jest to serwis internetowy, w którym należy podać adres e-mail (a teraz praktycznie tylko takie są) no to mamy większy problem. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Większość z nas jest leniami i ma problemy z zapamiętaniem wielu różnych haseł. Idziemy więc na łatwiznę i używamy jednego hasła do wszystkich kont łącznie z kontem mailowym. I tu już zaczynają się schody ponieważ dokładamy do tego możliwość dostania się do naszych usług „wrażliwych”. Jak np:. PayPal, Allegro, Ebay, Luxmed, Scanmed, itd. Itp. przez co narażamy siebie na poważne problemy natury finansowej jak i prawnej. 

Jak temu zapobiec? Bardzo prosto, a mianowicie zadbać o różnorodność haseł. Takim minimum wydaje się pogrupowanie pewnych usług poprzez priorytet wagi i dla tych ważnych usług nadać sobie różne hasła do każdej z nich, a te mniej ważne możemy traktować z pobłażaniem. 

Jednak artykuł ten powstał po to by „działać po fakcie”. Jeśli więc znajdziemy się  w sytuacji, iż będziemy mieć podejrzenia, że nasze konto zostało w jakiś sposób naruszone. Np.: znajomy w pracy przekazał nam szczęśliwą nowinę, że 10000 kont na eBayu zostało wykradzione, to mamy do dyspozycji dwie możliwości. Albo od razy zmienić swoje wszystkie hasła (chyba, że zastosowaliście się do polityki haseł prze zemnie proponowanej, to wtedy tylko tego na eBayu), albo skorzystać z bardzo fajnej strony WWW „Have I been PWNED?”. Jej zadaniem jest poinformowanie nas czy bezpieczeństwo naszych danych zostało naruszone. Mechanizm działania tej strony jest bardzo prosty: po podaniu adresu e-mail dane zostają porównane z oficjalnie opublikowanymi listami kont, które zostały w jakiś sposób dotknięte atakiem hackerskim. Podobno od momentu opublikowania takiej strony do momentu zaciągnięcia jej do bazy PWNED mija niecała minuta. A oto cytat autora strony nieco wyjaśniający nam cały mechanizm działania takiej strony i stron jej podobnych: 

Często, kiedy serwisy internetowe padają łupem hakerów, pierwsze sygnały pojawiają się na stronach takich jak Pastebin. Atakujący często publikują próbki lub kompletne wrzutki skradzionych danych na tych serwisach

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@