Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Adblock Plus istnieje także dla przeglądarki Internet Explorer

Adblock Plus istnieje także dla przeglądarki Internet Explorer Adblock Plus istnieje także dla przeglądarki Internet Explorer Adblock Plus

Przez długi czas, użytkownikom Internet Explorer brakowało łatwego w użyciu dodatku, który blokowałby irytujące niekiedy reklamy. Dokładnie takiego jaki dostępny jest już od dawna, dla przeglądarek Firefox, Chrome i Opera pod nazwą Adblock Plus.

Jednak ku zadowoleniu właśnie użytkowników IE w sierpniu 2013 r. zespół z Adblock Plus postanowił wydać wersję swojego programu dla przeglądarki Internet Explorer. 

Adblock Plus dla przeglądarki Internet Explorer to dodatek, który blokuje większość reklam wyświetlanych na stronach, które zwykle się odwiedza. Oczywiście jest część użytkowników, która chciała by zobaczyć reklamy jednak są zirytowani przez ich natręctwo i siłą rzeczy są zmuszeni do stosowania środków typu Adblock Plus. 

Adblock Plus jednak sam w sobie nie blokuje reklam. Wykorzystuje różnego rodzaju listy z filtrami do tego zadania. Co ciekawe Internet Explorer jest w stanie również korzystać z podobnych list do prezesiewu bez konieczności instalowania Adblock Plus. Jednak ten dodatek daje możliwość ustawienia wyjątków i ma nieco większą kontrolę nad tym, kiedy i jak reklamy są blokowane. Listy z filtrami dla reklam są aktualizowane na bieżąco i są dostępne dla każdego. Lista domyślnie używany przez Adblock Plus nazywa się EasyList i można znaleźć tutaj

Aby zainstalować Adblock Plus wystarczy otworzyć IE i przejść do tej strony. Następnie kliknąć "Zainstaluj dla programu Internet Explorer" i zapisać lub uruchomić plik instalacyjny. 

Po zainstalowaniu Adblock Plus, trzeba będzie ponownie uruchomić program Internet Explorer, tak aby dodatek zaczął być aktywny. Jeśli faktycznie uruchomimy przeglądarkę to zostaniemy poproszeni o włączenie dodatku. Wystarczy wówczas nacisnąć "Włącz", aby można było z niego korzystać. 

Adblock Plus działa dość dobrze w programie Internet Explorer, ale w wersji desktop, dla wersji Modern niestety nie ma aplikacji Adblock Plus. Nie jest on też tak łatwy w konfiguracji, jak wersje pod Chrome, Firefox i Opera. Można używać tylko jednej z list z filtrami i nie można ręcznie dodać własnej listy. Ponadto, nie można korzystać z tego dodatku do blokowania niechcianych reklam. Na niektórych komputerach z systemem Windows 8.1 i Internet Explorer 11, może powodować problemy ze stabilnością i doprowadzać do awarii przeglądarki w niektórych momentach. 

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@