Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Cortana asystent Windows Phone 8.1 Siri, Google Now czy coś więcej Wyróżniony

Cortana asystent Windows Phone 8.1 Siri, Google Now czy coś więcej

W czerwcu w sieci pojawiły się zrzuty ekranu z wczesnym systemem operacyjnym Windows Phone Blue, które przypadkowo wyciekły za sprawą telefonu Nokia Lumia.

W tym czasie, mało kto zwrócił uwagę, że na liście aplikacji znajdowała się pozycja " zCortana " (samo "z" na początku nazwy, wskazuje że aplikacja jest w fazie rozwoju i na razie jest jedynie testowana). To spostrzeżenie jest tak naprawdę kluczem do tego, co Microsoft robi, a w zasadzie szykuje wraz z premierą Windows Phone 8.1. Wiele osób spodziewa się, iż będzie to śmiała odpowiedź na aplikację Siri ze strony Apple oraz Google Now ze strony Google. Zatem fakt że nowy Windows Phone 8.1 będzie wspierał rozdzielczość 1080p nie będzie prawdopodobnie największą niespodzianką nadciągającej premiery. Sprawa ta powróciła niedawno niczym bumerang ponieważ wielkimi krokami zbliża się prezentacja samego WP 8.1.

Cortana bierze swój rodowód jako nazwa od Cortana, sztucznej inteligencji w serii Halo Microsoftu , która może się uczyć i adaptować do nowych sytuacji. Cortana , technologii Microsoftu będzie zatem asystentem, również mogącym się uczyć i adaptować, w oparciu o technologię uczenia maszynowego i "Satori" repozytorium wiedzy zasilającej Bing .Cortana ma być czymś więcej niż tylko aplikacją , która pozwala użytkownikowi na interakcję z jego telefonem za pomocą poleceń głosowych. Cortana jest rdzeniem i przyczynkiem powodu, dla którego prawdopodobnie przebudowano całego "shella" podstawowych usług w przyszłej wersji Windows Phone. Nie wykluczone, że system ten zostanie wprowadzony również w systemie desktopowym.

W pewnej notatce CEO Microsoft Steve Ballmer przekazał pewne wskazówki dotyczące Cortana. Ballmer wspomniał, że Microsoft będzie pracować nad powłoką "rodziny urządzeń”. Ta wspomniana powłoka to właśnie interfejs z elementami sztucznej inteligencji. Dalej Bellmer pisał:

Our UI will be deeply personalized, based on the advanced, almost magical, intelligence in our cloud that learns more and more over time about people and the world. Our shell will natively support all of our essential services, and will be great at responding seamlessly to what people ask for, and even anticipating what they need before they ask for it.

Pytanie ile z tego jest prawdą, a ile życzeniem. Jednak pamiętajmy o tym, że Microsoft ma dość duże doświadczenia w pracy nad sztuczną inteligencją…

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@