Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Nowe Mapy Google na wyciągnięcie dłoni Wyróżniony

Nowe Mapy Google na wyciągnięcie dłoni

Nowe Mapy Google, czyżby ponownie Mapy Google stały się interesujące? Po ostatniej konferencji Google możemy nie mieć nowej wersji Androida by po raz kolejny ślinić się do ekranu smartphone, ale przynajmniej mamy czym wypełnić lukę tak powstałą. Na inauguracji I / O Google ogłosił ulepszoną wersję swojej popularnej usługi Google Maps. Demonstracja pokazana na prezentacji wzbudziła brawa uczestników.

Po krótkiej zabawie z nowymi mapami i odwiedzeniu kilku lokalizacji na całym świecie, można a nawet trzeba być pod wrażeniem, jak bardzo Google poprawiła i tak już nieźle opracowane narzędzie Mapy. Nowa wersja Map wygląda fantastycznie: Google zrezygnowało z pasków nawigacyjnych na górze i po lewej stronie ekranu, poświęcając całe okno przeglądarki mapom. W przeważającej części, menu jest ukryte, co sprawia, że cały interfejs wygląda na mniej zaśmiecony.

Poszukiwanie adresu lub miasta od razu transportuje nas do tej lokalizacji z niezwykle gładką i płynną animacją. Powiększanie i przesuwanie się po mapie jest znacznie szybsze niż było to wcześniej, i nie wymaga, od nas by odczekać 30 sekund na wszystkie elementy mapy, aby się odświeżyły. Przełączanie pomiędzy widokiem standardowym i satelitarnym nadal nie jest tak szybkie jak by się tego chciało, ale modele 3D, które pojawiają się, gdy zoom jest dostatecznie bliski nie wyglądają już jak zdeformowane plamy.

Google aby popchnąć ludzi do korzystania z Google+, włączyło więcej elementów społecznościowych w Mapach Google. Jeśli chcemy sprawdzić, powiedzmy, "Pizza, San Francisco," Google Maps pokaże Pizzerie w okolicy i wyróżni wysoko ocenione przez znajomych na Google+.

Jedną z cech, która najwyraźniej szwankuje w najnowszej iteracji Google Maps jest zdolność do ustalenia dokładnej lokalizacji użytkownika. W obecnej wersji Google Maps, narzędzie wykorzystuje różne typy danych by tego dokonać, takich jak adres IP i strefa czasowa, by mniej lub bardziej dokładnie określić położenie na mapie. Wpisanie "Moja lokalizacja" w polu wyszukiwania spowoduje, że znacznik spadnie nad miejscem, nad którym Google Maps myśli, że jesteś w tym momencie. Ale nie działa to najlepiej…

Planując wyjazd do nieznanych miejsc, nowa funkcjonalność Poznaj Google Maps pomaga znaleźć ciekawostki, które można zobaczyć podczas odwiedzania nieznanych miast. Kiedy wyszukiwać będziemy miejsce według nazwy, pojawi się dodatkowa karta wymieniając małą garść wskazówek dla miejsc do zwiedzania w okolicy. I tak na przykład wyszukanie dla "Boston" będzie skutkowało poleceniem sprawdzenia miasta jak i chińskiej restauracji? Bardziej użyteczny sposób zwiedzania lokalizacji, który nie wiąże nijak z Poznaj, to zrobienie sobie wycieczki zdjęciowej. Po wyszukaniu miejsca wystarczy kliknąć na zakładkę w prawym dolnym rogu ekranu. Mapy Google przedstawi wycieczkę fotograficzną złożoną z obrazów wykonanych przez innych użytkowników w danej lokalizacji. Każdy kto ma ochotę na sprawdzenie nowej funkcjonalności musi się nieco postarać, ponieważ potrzebne jest zaproszenie do grona „beta testerów”. Póki co zapraszam na stronę projektu

http://maps.google.com/help/maps/helloworld/desktop/preview/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@