Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Worldwide Telescope - ciekawy projekt z Microsoft Research Wyróżniony

Worldwide Telescope - ciekawy projekt z Microsoft Research

Laboratorium badawcze Microsoft rozwija mnóstwo niesamowitej technologii, a ostatnimi czasy coraz częściej doświadczamy namacalnie wyników jego pracy. Szczególnie interesujące z pewnością jest projekt Worldwide Telescope, który Microsoft podejmuje z pomocą teleskopów na całym świecie, a nawet tych znajdujących się na orbicie okołoziemskiej...

Zawartość projektu jest często aktualizowana, a ostatnio dodano dane z misji Planck NASA. Jeśli nigdy wcześniej nie przyjrzeliście się temu projektowi, to zapraszam do sprawdzenia co jest warta tego typu działalność Microsoftu.

WorldWide Telescope jest próbą zbudowania ogromnej mapy wszechświata. Microsoft Research zgromadził astronomiczne dane z naukowcami z całego świata, aby zbudować model 3D, który użytkownicy mogą faktycznie używać do przeczesywania niezmierzonych połaci przestrzeni kosmicznej. Obrazy z projektu NASA Hubble, a zatem tego, który wykorzystuje teleskop Hubble są w tym projekcie używane nader obficie, ale Microsoft ma nadzieję, że włączyć będzie mógł również dane z Teleskopu Jamesa Webba, gdy uruchomiony on zostanie w przeciągu kilku następnych lat. Będziemy wówczas w stanie dokonywać przelotów obok gwiazd, mgławic, czy planet dzięki danym zebranym przez Astronomów.

Jest to coś więcej niż tylko kilka ładnych zdjęć. Ponieważ za tymi właśnie zdjęciami podążają realne olbrzymie ilości danych, które wspierają tę symulację. Tym samym sprawia to, że projekt ów jest przydatny nie tylko na poziomie szkoły podstawowej, ale na każdych szczeblach edukacji aż do studiów włącznie. Projekt wykorzystuje wsparcie dla światła widzialnego, ale również dla promieni Rentgena oraz obserwacje w podczerwieni, co sprawia że możemy zobaczyć znacznie więcej niż pozwoliło by na to oko ludzkie w normalnych warunkach.

Microsoft Research budował projekt WorldWide Telescope mając również w głowie interakcję dotykową, tak by w pełni móc korzystać z jego dobrodziejstwa na tabletach. Sterowanie myszką nie zostało zaniechane, ale gest „szczypania” - powiększania odbywa się tu niejako w sposób natywny przy korzystaniu z map. Produkt jest obecnie ograniczony dla korzystania tylko i wyłącznie z komputerów stacjonarnych, ale wersja mobilna ma wkrótce również ujrzeć światło dzienne.

Microsoft stworzył dodatkowo API, która pozwoli programistom i wychowawcom na tworzenie tzw. "Stellar Tours", czyli darmowej podróży przez wszechświat, całkowicie w WorldWide Telescope. Można go uruchomić w przeglądarce internetowej na komputerze PC lub Mac, wymagane jednak do tego jest Silverlight. Istnieje również opcja instalacji klienta na komputerach z systemem operacyjnym Windows.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@