Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Już wiadomo co to Windows 9, a co to Windows Blue Wyróżniony

Już wiadomo co to Windows 9, a co to Windows Blue

Jak już od kilku miesięcy wiadomo zespół odpowiedzialny za Windows w firmie Microsoft pracuje nad swoim pierwszym "feature-Pack". Ta aktualizacja dla systemu Windows 8, ma się rzekomo pojawić tego lata, a ma wszystkim dobrze już znaną nazwę kodową "Blue"...

Okazuje się jednak,  że Blue nie jest poprawką tylko dla systemu Windows. Według jednego z analityków, który nie chce być identyfikowany Blue odnosi się także do następnej istotnej aktualizacji platformy dla systemu Windows Phone, Windows Services (jak SkyDrive, Hotmail, itp.), oraz Windows Server. Innymi słowy, Blue będzie prawdopodobnie "falą" odświeżenia produktów, choć nie koniecznie jest spodziewana dla wszystkich platform w tym samym dniu, ale mają być one uwalniane mniej więcej w tym samym czasie.

Zanim te różne aktualizacje z pod znaku Blue pojawią się na rynku w dalszym ciągu będą wprwoadzane drobne poprawki, aktualizacje oprogramowania i nowe funkcje do Windows 8, Windows, Windows RT, Services i Windows Phone. Jeśli chodzi o Windows Phone, na przykład, to pierwsza niewielka aktualizacja Blue o kryptonimie Portico już się dokonała i wylądowała u wielu użytkowników Windows Phoneów.

Blue oznacza zasadniczą zmianę w jaki sposób Microsoft buduje, instaluje i sprzedaje oprogramowania i usługi. Do tej pory wiele zespołów Microsoft jak Windows, Windows Live i Windows Server były skoncentrowane na realizacji głównych aktualizacji platformy, co dwa do trzy lata. Wyzwaniem jest, aby je wdrożyć w corocznych aktualizacjach platformy, z których pierwsze trafią właśnie w ramach fali Blue. W systemie Windows, zmiany niezbędne do realizacji tego celu będą szczególnie daleko idące i wyraźne. Zamiast wprowadzania w status RTM nowych wersji systemu Windows raz na trzy lata, i wypatrywania wersji OEM przetestowanych i zapisanych w nowym sprzęcie, kilka miesięcy później, Microsoft ma zamiar wypuścić Blue dla użytkowników znacznie szybciej i sprawniej, prawdopodobnie przez Windows Store.

Oczywiści nie ma ani jednego konkretnego słowa na temat nowych funkcji pochodzących z fali updateów Blue. Ale dla tych, którzy wątpią w tego typu scenariusz zamieszczam taki oto screen, mam nadzieję, że teraz rozwiane są wszelkie wątpliwości!

Czyli reasumując Blue oznacza zmianę podejścia do rozprowadzania updateów ale za razem do budowania procesu ich powstawania. Jest centralizacją procesów aktualizacji z jednoczesną decentralizacją (zachowaniem statusu quo) jednostek poszczególnych projektów.

Jednocześnie na LinkedIn członek drużyny z systemem Windows stwierdził, że Windows 9 nadal jest pozornie w planie jako oddzielny nowy system, ale nie jest jasne, kiedy Microsoft zamierza ten projekt ukończyć. Jednak z drugiej strony Tami Reller  z Windows Chief Financial Officer powiedział wielokrotnie, iż Microsoft przewiduje Windows 8 jako coś więcej niż jedno sezonowe uniesienie. Reller powiedział: Microsoft uważa, Windows 8 jako produkt "wielu sezonów sprzedaży.", co ma więcej sensu, jeśli myślimy o Blue jako aktualizacji dla systemu Windows 8, a nie jako o nowym Windows 9.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@