Logo
Wydrukuj tę stronę

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5 Wyróżniony

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5 Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5 HDT@

Zanim operator położy swoje brudne rączki na smartphone posiada on wiele możliwości, które są później blokowane z takich czy innych przyczyn. Co więcej wgrywane nakładki customizacyjne operatora przynoszą jedynie same problemy poprzez chociażby obligatoryjne posiadanie pewnych aplikacji zajmującej zarówno zasoby powierzchni magazynowej jak i pamięci RAM czy też samego procesora.

Tak samo niestety ma się sprawa z flagowym modelem tj. Galaxy S5. Okazuje się, że telefon ten od momentu wyjścia z fabryki potrafi natywnie wspierać funkcję nagrywania rozmów.  

Na szczęście przy lekkim nakładzie pracy oraz chwili wolnego czasu jesteśmy wstanie na powrót uaktywnić tą funkcję tak bezpardonowo odebraną nam przez naszego ukochanego operatora. 

Trzeba jednak pamiętać, że samo w sobie nagrywanie rozmów niekoniecznie jest czynnością transparentną dla prawa i w państwie Polskim każde takie przedsięwzięcie powinno być poprzedzone poinformowaniem drugiej strony o chęci nagrywania. Nagrywanie rozmów jest nielegalne w pewnym stopniu w większości jurysdykcji, więc funkcja została usunięta, aby zapobiec kwestii prawnych. 

To tle wstępnej teorii a teraz co i jak, czyli przygotowania. Do tego by rozpocząć musimy:  

  • mieć zrootowany telefon Galaxy S5, 
  • oraz zainstalowany Framework Xposed. 

Jeśli mamy spełnione powyższe możemy przystąpić do procesu aktywacji usługi nagrywania rozmów. 

Tak naprawdę wystarczy wyedytować /system/csc/feature (oczywiście jeśli takowy istnieje, w przeciwnym wypadku trzeba wyedytować /system/csc/others.xml) dodając taką oto linijkę 

 

<CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>RecordingAllowed</CscFeature_VoiceCall_ConfigRecording>

 

pomiędzy znaczniki <FeatureSet> a </FeatureSet>. 

 

Template Design © IT Space Templates IT Space. All rights reserved.