Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Windows Phone 8.1 nadchodzi

Windows Phone 8.1 nadchodzi

Windows 8.1 w postaci system operacyjnego zagościł już chyba na komputerach chyba na dobre, przynajmniej niektórych. Jednak jak dobrze pamiętam 8.1 było nazwą kodową widniejącą wcześniej jako Blue i oznaczającą na dobrą sprawę szereg updateów dla szeregu systemów.

Dlatego naturalne pytanie nasuwa się samo, tzn. gdzie jest update dla Windows Phone? Jak się okazuje wspomniany update jest w końcowej fazie projektowej i co nieco wiadomo już na jego temat. 

Jedną z podstawowych rzeczy jakie dostaniemy w końcu od Microsoft to pasek powiadomień i szybkiego dostępu do ustawień, oba paski klasycznie dostępne poprzez zsunięcie z góry paska. Szybkie ustawienia otrzymamy szybko przesuwając palcem z góry w dół, natomiast powiadomienia ukażą się naszym oczom gdy dokonamy tego samego ruchu jednak trochę wolniej. 

To czego zapewne wszyscy szczególnie wyczekują to oczywiście Coratana, Micorsoftowa wersja Siri czy Google Now. Podobno urządzenia z Windows Phone będą pierwszymi, które będą mogły cieszyć użytkownika tego typu technologią. Przypomnę, iż ma to być wirtualny asystent zdolny do maszynowego uczenia się poprzez odpowiednio dopracowane algorytmy. Dodatkowo kwestia wyszukiwania również zostanie mocno przebudowana pod względem sposobu i narzędzia wykorzystania. Ponieważ Coratana ma zastąpić dotychczasową wyszukiwarkę BING wprowadzając także możliwość głosowej interakcji. 

Kolejne udogodnienia to nastawienia zmiennej głośności różnych dzwonków, czy odtwarzanych multimediów. Co ważniejsze nowy Windows Phone ma w pełni obsługiwać VPN. Okazuje się także, że nie będzie on potrzebował fizycznych przycisków w smartphone ponieważ buttony owe będą mogły być wyświetlane przez system na ekranie telefonu. 

I teraz najważniejsza sprawa, a mianowicie termin wydania systemu. Zgodnie z doniesieniami ma się to odbyć gdzieś na początku przyszłego roku. Jednak nie wiem jak się to ma w stosunku do doniesień o Windows Phone 9 i informacji, która nieomal zmroziła krew w żyłach dotychczasowych użytkowników systemu na mobilne urządzenia od Microsoft. Chodzi tu o informację o tym jakoby Microsoft miał porzucić kafelki!!!

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@