Logo
Wydrukuj tę stronę

Obroń się telefonem

Obroń się telefonem

Najnowszy niemal chyba szaleńczy pomysł na rynku ochronnych futerałów potocznie zwanych case pokazuje jedynie, że za nami bardzo wiele innowacyjnych i ciekawych pomysłów, ale przed nami znacznie znacznie więcej.

Nowością, o której napiszę właśnie kilka słów jest wynalazek, który przekształca nasz zwykły smartphone w gadget godny Jamesa Bonda. Dzieje się tak za sprawą miotacza gazu oraz paralizatora prąden o sporym natężeniu czy też oślepiającej wiązki światła wbudowanych w gadget. Dodatkowym i niebagatelnym plusem rozwiązania jest fakt, iż smartphone może pracować do 20 godzin dłużej w zależności od wykorzystania zasobów energetycznych nakładki. 

Amerykańska firma Yellow Jacket wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, przerażonych wzrastającym wskaźnikiem przestępczości. postanowiła wyprodukować urządzenia będące nakładkami stanowiącymi powiedzmy sobie broń zaczepno obronną. 

Cena podstawowej wersji zabawki to około 139 dolarów, a biorąc pod uwagę że jest to 1/3 ceny smartphone to należy się mocno zastanowić nad tym czy faktycznie chcemy aż tyle wydać pieniędzy na technologię i tak nie dającą poczucia bezpieczeństwa.

Przypomnę jeszcze, że gaz pieprzowy nie jest prawdziwym gazem i nie pozwala czuć się bezpiecznie. Tak samo zresztą uderzenie siłą 650000 voltów posada raczej mierną siłę w porównaniu do milionów voltów jakie posiada w zanadrzu paralizator z prawdziwego zdarzenia… 

Sam koncept jednak jest chyba godny uwagi i odnotowania!

Template Design © IT Space Templates IT Space. All rights reserved.