Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

TeamViewer zarządzanie smartphone - od dziś to możliwe Wyróżniony

TeamViewer zarządzanie smartphone - od dziś to możliwe

Od dziś ekipa TeamViewer wdrożyła swoje najnowsze rozwiązanie. I specjalnie piszę tu, że jest to najnowsze rozwiązanie a nie najnowsza wersja programu.

Rzecz, o której mówię to oczywiście aplikacja QuickSupport na urządzenia mobilne. Dostępna na dwie obecnie najbardziej rozpowszechnione platformy tj. iOS oraz Android:

Nie chcąc się wdawać w bezsensowne opiewanie peanami twórców pozwolę sobie jedynie wyliczyć co na obecną chwilę rozwiązanie QuickSupport wnosi.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji TeamViewer w wersji desktopowej i QuickSupport na urządzeniu mobilnym możemy bez przeszkód połączyć jedno z drugim. W tym celu uruchamiamy aplikację na komputerze oraz na smartphone, w smartphone sczytujemy nadany nam ID i wpisujemy w polu Partner ID.

W ten sposób po akceptacji przez użytkownika smartphone naszego połączenia widzimy pierwszą zakładkę „Dashboard z podstawowymi danymi o naszym urządzeniu. I tak do dyspozycji mamy informacje na temat CPU, pamięci RAM, baterii, zajętego miejsca magazynów masowych i operacyjnych, nazwy, modelu, wersji systemu, rozdzielczości, języka, adresu IP, MAC adresu czy nazwy sieci, do której podłączone jest nasze urządzenie. Po lewej stronie widzimy okno chatu, oraz na dole ciekawą i chyba sensowną rzecz w postaci „Dzwonka” służącego do sygnalizowania użytkownikowi, iż należy spojrzeć w danej chwili na swoje urządzenie.

Druga zakładka jaka jest dostępna nazywa się „Screenshot” i chyba bez sensem będzie jej omawianie. Powiem jedynie tyle, że ani razu nie udało mi się przesłać screenshota z żadnego testowanego urządzenia. Wydaje się więc, iż w tym wypadku coś jeszcze trzeba poprawić.

Trzecia zakładka pozwala podejrzeć aktywne procesy działające na urządzeniu, stąd chyba jej nazwa „Processes”. Podobno pozwala też procesy te zatrzymać, choć tego akurat nie udało mi się zrobić. W iOS niestety działa jedynie podgląd zdarzeń a nie ich zarządzanie.

Teraz zostało nam jeszcze omówienie zakładki „Settings”, która pozwala na wprowadzenie ustawień odnośnie sieci Wi-Fi, poczty i tym podobnych.

Jednak najbardziej przydatna z mojego punktu widzenia jest ostatnia zakładka „System log”, która jest faktycznie namiastką logów systemowych i pozwala naprawdę dużo dowiedzieć się o kondycji naszego urządzenia…

Na koniec wisienka w torcie, mając do dyspozycji urządzenie z sysytemem Android jesteśmy w stanie ustanowić zdalne połączenie, a jego wynik obserwujemy na ekranie komputera. Przy czym mamy pełną swobodę korzystania z połączonego urządzenia, ponieważ kliknięcie myszy jest tu odczytywane jako dotknięcie ekranu bądź kliknięcie przycisku na smartphone.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@