Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Konfiguracja własnej domeny w poczcie Outlook.com Wyróżniony

Konfiguracja własnej domeny w poczcie Outlook.com

Mało kto zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę oferuje nam poczta darowana od Microsoft czyli Outlook.com. Nie chcąc omawiać wszystkich rzeczy, które dostajemy za darmo wspomnę tylko o jednej będącej zresztą tematem tego artykułu.

Otóż przy niewielkim zachodzie możemy do Outlook.com podpiąć własną domenę i mieć darmową obsługę poczty dla firmy (choć to trzeba by sprawdzić w licencji), co więcej należy też pamiętać że posiadając konto w Outlook.com mamy także dostęp do kalendarza, Office WebApps oraz Skype. Co w praktyce oznacza, że mamy pełne mobilne biuro jeśli tylko mamy dostęp do Internetu. 

No a teraz przejdźmy do meritum, czyli uruchomienia Outlook.com pod auspicjami naszej prywatnej domeny. Z góry was poinformuję, że by tego dokonać trzeba mieć konto poczty Microsoft wcześniej założone! 

Oto jak przeprowadzić cały proces:

  • Przechodzimy pod adres domains.live.com i klikamy opcję Get Started i logujemy się kontem, o którym wcześniej wspominałem. Teraz podajemy nazwę naszej osobistej domeny na potrzeby konfiguracji pod nią usługi Outlook.com a następnie wybieramy „Set up Outlook.com for my domain”. W kolejnym ekranie zobaczymy podsumowanie tego, co do tej pory zrobiliśmy i w tym też miejscu możemy zmienić administratora tej domeny (domyślnie jest to nasze konto zalogowane teraz do usługi).
  • By proces doszedł do skutku musimy jeszcze udowodnić, że domena podana przez nas jest naszą własnością i mamy do niej prawo. Tego typu autoryzację możemy dokonać na dwa sposoby, z czego pierwszy jest doradzany przez Microsoft.
  1. Dodanie rekordu TXT do domeny co wygląda w ten sposób że przeprowadzamy wstępną konfigurację nie mającą wpływu na pocztę, która już działa dla naszej domeny i na koniec zrobić przekierowanie na serwery Microsoft.
  2. Dodanie/zmiana rekordu MX dla domeny z konfiguracją DNS, w tym wypadku najlepiej przeprowadzać ten proces bez poczty skonfigurowanej gdzie indziej.
  • Tworzenie nowych skrzynek, W momencie gdy wszystko zrobimy poprawnie i zniknie nam żółte tło z komunikatem „You need prove ownership…” możemy rozpocząć tworzenie skrzynek pocztowych. Wystarczy jedynie za pomocą sekcji Members account nadać Account name, która będzie tą częścią adresu mailowego znajdującą się przed nazwą naszej domeny. 

Sprawdzanie tak skonfigurowanej poczty może się odbyć albo na outlook.com albo na skonfigurowanej subdomenie naszej domeny, ale to wymaga od nas nieco więcej zachodu. Dalej możemy się pokusić o konfigurację auto discoveringu co jest funkcjonalnością znacznie ułatwiającą dodawanie skrzynki na dowolnym kliencie (czy to aplikacji PC czy też aplikacji na urządzenia mobilne).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@