Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Przenosiny firmy z Google Apps do Office 2013 Wyróżniony

Przenosiny firmy z Google Apps do Office 2013

Migracja poczty, danych kalendarza oraz kontaktów z Google Apps do Office 365 nastręcza nie lada kłopotów, a nawet lepiej jest praktycznie niewykonalna, chyba że zrobi się to za pomocą protokołu OAuth.

W tej chwili da się to zrobić jedynie przy użyciu specjalnego narzędzia do migracji ja proponuję skorzystać z CodeTwo Office 365 Migration. Jest to stosunkowo prosty program pozwalający na migrację skrzynek i danych Google do skrzynek Office 365 oraz aplikacji z tego pakietu. Podstawową zaletą owego rozwiązania jest w miarę intuicyjny intrface graficzny. Ale nie dlatego właśnie to narzędzie wybrałem. Otóż każdy kto posiada licencję Office 365 może korzystać ze wspomnianego narzędzia całkowicie za darmo i do tego ze wsparciem technicznym twórców narzędzia wystarczy CodeTwo dodać jako swojego partnera w konsoli administracyjnej Office 365.

CodeTwo Office 365 Migration to typowa aplikacja instalowana na komputerze. I tu mała uwaga wiele firm ma pewne obawy przed używaniem podobnych narzędzi zwłaszcza w wymiarze bezpieczeństwa danych, ale aplikacja, o której mówię nie korzysta w żaden sposób z dodatkowych zasobów sieciowych w postaci chmury. Nasze dane są cały czas całkowicie bezpieczne i tylko i wyłącznie pod naszą kontrolą.

Pracę z programem rozpoczynamy od podłączenia się do serwera źródłowego (u nas jest to domena Google Apps) gdzie logujemy się za pomocą konta administratora domeny Google. Gdyby z jakichś niewyjaśnionych powodów program nie chciał się podłączyć, wówczas warto sprawdzić czy z API za pośrednictwem OAuth jest włączona (dokładne dane konfiguracyjne odnajdziemy w helpie). 

Wiele firm powiązuje usługę Google Apps z własną domeną, wtedy po pierwsze należy się upewnić, że widzimy ją w panelu Office 365, a po drugie przełączenie rekordów MX należy dokonać po zakończeniu procesu migracji.

Po ustanowieniu połączenia w oknie programu pojawi się zestawienie w postaci listy naszych skrzynek. Kolejnym krokiem jest podlinkowanie starych skrzynek z ich nowymi odpowiednikami. Możemy to zrobić na dwa sposoby albo manualnie albo zaufać metodzie automatycznej. 

Jednak żeby tego dokonać musimy być także połączeni z serwerem docelowym, robimy to za pomocą przycisku Click to select target. Logujemy się poświadczeniami administratora Office 365 i wybieramy jedną ze skrzynek do przypisania. Kroki te niestety trzeba powtórzyć dla każdej skrzynki osobno. Po zakończeniu procesu linkowania możemy już bez przeszkód zmigrować dane. W tym celu jak nie trudno się domyśleć klikamy Start i rozpoczynamy kopiowanie wiadomości, kontaktów i kalendarzy pomiędzy Google Apps, a Office 365. Jak zawsze poniżej znajdziecie galerię screenów z opisywanego programu.

Na koniec ciekawostka! Omawiany program zastosować można także do migracji do klasycznego Microsoft Exchange Server.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@