Menu
Blokada iOS7 złamana

Blokada iOS7 złamana

Wprowadzenie na rynek now...

XBOX One reklama zapraszająca do gry

XBOX One reklama zapraszająca do gr…

Microsoft w niekonwencjon...

Darmowe tutoriale Excel z poziomu samego programu Excel

Darmowe tutoriale Excel z poziomu s…

Kiedy jesteś w ferworze w...

Cubox-i mały komputer z sensowną specyfikacją

Cubox-i mały komputer z sensowną sp…

SolidRun Izraelska firma ...

Informatyka od kuchni a raczej kuchnia od informatyki

Informatyka od kuchni a raczej kuch…

Oglądając w telewizji kuc...

Kiosk PC w Windows 8.1

Kiosk PC w Windows 8.1

Czym tak naprawdę jest tr...

OneDrive to teraz 30GB!!!

OneDrive to teraz 30GB!!!

Microsoft ostatnimi czasy...

iOS 7.0.x problem z synchronizacją Microsoft Exchange - historia lubi się powtarzać

iOS 7.0.x problem z synchronizacją …

Hmmmm. No cóż kolejna ods...

Idzie dwóch informatyków i strzela słabymi żartami

Idzie dwóch informatyków i strzela …

Idzie dwóch informatyków ...

Prev Next

Zmiana wersji systemu Windows 8.1 bez reinstalacji

Zmiana wersji systemu Windows 8.1 bez reinstalacji

Podobnie jak poprzednio tak i teraz system Windows w wersji 8.1 posiada kilka wersji rodzjowych: Windows 8.1 RT, Windows 8.1, Windows 8.1 Pro i Windows 8.1 Enterprise.

Każda wersja systemu Windows posiada kilka kilka różnic będących dodatkami in plus w porównaniu do niższych i kosztuje nieco więcej.

Rzecz w tym, że nawet po dokonaniu zamówienia w takiej czy innej konfiguracji zdarzyć się może, że powstaną pewne przesłanki, które wymuszą na nas zmianę decyzji już post factum. Pytanie więc czy nie dało by się zrobić czegoś by zmienić wersję z systemu zwykłego na pro albo z pro na enterprise. Ciekawe jest to, iż dla wielu może to być sprawa albo paro dniowego zmagania się z migracją maszyny na kolejny system albo jak się uda kilu kliknięć myszą i wytężenia kilku szarych komórek. 

Okazuje się, że można coś na to poradzić i faktycznie w miarę bezproblemowo zmienić wersję systemu w kilka sekund, ci którzy używają do pracy wersji OEM mogą być już zaznajomieni z tą sztuczką...

Aby gładko przełączać się między wersjami systemu Windows należy użyć narzędzia o nazwie Windows Anytime Upgrade, który jest preinstalowany na komputerze . Potrzebny będzie również odpowiedni klucz produktu.

Uwaga : W trakcie tego procesu komputer zostanie automatycznie ponownie uruchomiony. Zamknij wszystkie programy i dokumenty, które mogą być otwarte, aby niczego nie stracić.

  • By uruchomić wspomniany program, na stronie Start należy rozpocząć wpisywanie Windows Anytime Upgrade, a gdy po stronie wyników wyszukiwania pojawi się poszukiwany wynik kliknij lub wciśnij Enter. Można też po prostu wpisać WindowsAnytimeUpgradeUI.exe w polecenia Uruchom. Jeśli pojawi się okno Kontrola konta użytkownika kliknij przycisk Tak.
  • W oknie zmiany funkcji systemu Windows 8.1 kliknij Mam już klucz produktu (zakładając, oczywiście, masz jeden , jeśli nie, nabyć ) . Wprowadź klucz produktu i odczekać chwilę. Jeśli jest poprawny, zobaczysz komunikat "Twój klucz jest poprawny. Kliknij Dalej, kiedy będziesz gotowy". Jeśli nie jest prawidłowy to zostanie wyświetlony komunikat "Ten klucz nie jest poprawny. Sprawdź go i spróbuj ponownie lub spróbuj użyć innego klucza ".
  • Akceptujemy warunki licencji i kliknij przycisk Dodaj funkcje. Pasek postępu powinien poruszać się przez kilka chwil. Komputer automatycznie uruchomi się ponownie. Nic nie rób podczas dodawania odpowiednich funkcji potem zaloguj się normalnie.
  • Sprawdź, czy masz odpowiednią wersję patrząc we właściwościach komputera.
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


AntySpam: wykonaj zadanie.Joomla CAPTCHA
Powrót na górę

HelpDeskTop używa plików Cookie by udogodnić Ci korzystanie z naszej strony.

Akceptujesz pliki Cookie tej strony?