Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Jak łatwo i przyjemnie przesiąść się z iOS na Android

Jak łatwo i przyjemnie przesiąść się z iOS na Android

Wielu z nas chce, musi lub potrzebuje przenieść się z iPhone czyli platformy iOS na Androida a zatem na wysokiej klasy telefony typu Samsung Galaxy S4, Motorola Droid Ultra, LG Nexus 5 mające większe ekrany, szybsze i mające znacznie bardziej intuicyjny interfejs… chyba…

Oto kroki, które należy podjąć by bezpiecznie przełączyć się na nową platformę. 

1.Konfiguracja telefonu z systemem Android

 • Włączamy urządzenie, podłączamy do Wi-Fi, logujemy się swoim osobistym kontem Gmail i pobieramy w sklepie Google Play wszystkie aplikacje normalnie do tej pory używane (Facebook, Instagram itd.).
 • Upewniamy się, że oprogramowanie w telefonie z systemem Android jest zaktualizowane do najnowszej wersji.
 • Możemy dodać kolejne konta Gmail teraz, lub później.

W tym momencie powinniśmy móc zobaczyć wszystkie rzeczy powiązane z Gmail, i być w stanie używać aplikacji pobranych ówcześnie. Pamiętajmy, aby to sprawdzić (jest to ważne ponieważ za chwilę będziemy przeprowadzać różnego rodzaju migracje i synchronizacje danych)!!!

2 . Aktyalizujemy swój iPhone lub iPad

 • Włączamy urządzenie, podłączamy do Wi-Fi, upewniamy się, że jesteśmy zalogowany via Gmail i uaktualniamy całe oprogramowanie iPhone do najnowszej wersji tj. iPhone iOS 7.
 • Sprawdzamy, czy używamy kopii zapasowej via iCloud. Idźiemy do iCloud (w ustawieniach) i włączamy ją dla kontaktów. Jeśli nie mamy iCloud, śmiało rejestrujem się by móc korzystać z tej usługi.
 • W przypadku posiadania osobistego konta w Gmail, w Ustawieniach należy włączyć synchronizację dla kontaktów. W najnowszych iOS, powinno to doprowadzić do synchronizacji kontaktów Gmail i kontaktów iPhone.
 • W ustawieniach wiadomości, wyłączamy iMessage, ponieważ ten typ posługiwania się wiadomościami nie jest kompatybilny z Androidem. Nie ma się co martwić ponieważ iPhone będzie wtedy korzystać z klasycznej aplikacji wiadomości SMS do kontaktowania się z ludźmi z twojej książki.
 • Upewniamy się, że iPhone jest w pełni zsynchronizowane z iTunes. Nasze zdjęcia i muzyka powinny być w całości dostępne na komputerze.

W tym momencie powinniśmy zobaczyć wszystko aktualne i zsynchronizowane w usługach Gmail w systemie Android. Jeśli coś poszło nie tak i nie widzisz efektu synchronizacji można ręcznie pobrać kontakty w następujący sposób:

 • Przechodzimy do iCloud i logujemy się swoim Apple ID dalej,  klikamy na kontakty.
 • W lewym dolnym rogu, klikamy przycisk kółeczka i „zaznacz wszystkie„ kontakty następnie „eksportuj” vCard do pliku vCard.
 • W przeglądarce , przechodzimy do gmail.com, klikamy przycisk Poczta i wybieramy „Kontakty”. Powinniśmy zobaczyć listę kontaktów Gmaila. Zaimportujmy plik vCard do kontaktów Gmail za pomocą polecenia „Importuj kontakty„. Usuwamy duplikaty lub używamy do tego funkcji „Więcej / Znajdź i scal duplikaty „.

Teraz momencie musimy już mieć wszystkie dane z Gmaila, aplikacje i kontakty na nowym telefon poprawnie zsynchronizowane i zawierające wszystko co chcieliśmy.

3 . Następnie na komputerze, podłączamy swoją muzykę do Google :

Pobieramy Google Music Manager na komputerze i uruchamiamy go. Music Manager będzie przesyłać muzykę z iTunes do chmury. Standardowa wersja jest bezpłatna i prawdopodobnie poradzi sobie ze wszystkimi bibliotekami naszego iTunes. Musimy jeszcze zapisać się do Google Wallet i podać dane karty kredytowej, ale to nie powinno nas chyba tak bardzo przerażać, w końcu kiedyś te same dane podaliśmy Applowi. Upewniamy się, że muzyka zostanie podpisana do naszego osobistego konta Gmail. Dzięki temu po podpięciu telefonu do usługi muzycznej Google wszystkie nasze utwory będą dostępne na naszym nowym telefonie.

4 . Bierzemy teraz kartę SIM z telefonu iPhone z iOS i wkładamy ją do telefonu z Androidem. Może nam być potrzebny adapter (z nano -SIM do Micro -SIM ), potem ponownie uruchamiamy Androida i mamy wszystko co trzeba! Ulubione aplikacje jeśli zostały tylko napisane mądrze to dosynchronizują swój stan z iPhone jeśli wcześniej już nie stało się tak dzięki usługo Google. 

Uwagi końcowe:

Jeśli mamy zdjęcia na iPhone i dziwnie nie wylądowały na naszym nowym urządzeniu, musimy najpierw zsynchronizować iPhone’a z iTunes. To chyba najłatwiejszy sposób do tworzenia kopii zapasowych Twoich zdjęć iPhone. Do androida można je przekopiować za pomocą magazynu danych. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@