Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Konfiguracja domyślnej lokalizacji profilu użytkownika w Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 Wyróżniony

Konfiguracja domyślnej lokalizacji profilu użytkownika w Windows 7, Windows 8, Windows 8.1

W wielu laptopach, które są sprzedawane dysku C: znajduje się na stosunkowo niewielkim dysku SSD. Wiele z tych laptopów posiada inny wewnętrzny dysk HDD, który jest zwykle znacznie większy niż SSD, ale jest relatywnie mało wydajny.

Ponieważ wbudowany dysk SSD ma mniejszą pojemność niż zwykły dysk twardy, możesz używać go dla systemu. Podobnie gdy mamy do czynienia z problemem miejsca na dysku C: w maszynie Workstation możemy się pokusić o zaplanowanie innych sposobów zarządzania przestrzenią dyskową. Zwłaszcza, że profile niesfornych użytkowników potrafią czasami przybrać niebotyczne rozmiary a to dzięki plikom mp3, a to zdjęciom z wakacji czy też kolekcji filmowych (oczywiście wszystkie te pliki są ściśle niekorporacyjne i nie mają prawa bytu, ale nie żyjemy w świecie idealnym). Można postarać się o zmianę tego stanu rzeczy poprzez… zmianę katalogu profili użytkowników na lokację będącą większym zasobem dyskowym.

Jeden z folderów, które zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku laptopa lub stacji roboczej jest to folder C:\Users, zawiera on profile wszystkich użytkowników, kiedykolwiek używających komputer. Pierwotnie folder C:\Users zawiera kilka domyślnych folderów, które z reguły nie zajmują dużo miejsca na nowym komputerze. Niemniej jednak, każdy nowy użytkownik, który jest tworzony i loguje się do komputera będzie posiadał własny folder profilu właśnie w tym miejscu. 

Uwaga: By podejrzeć wszystkie pliki i foldery najpierw warto sobie włączyć pokazywanie tego typu obiektów: otwórz Eksploratora Windows , kliknij przycisk Widok , a następnie kliknij przycisk Opcje . Na karcie Widok kliknij opcję Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski.

Innym powodem do zmiany domyślnej lokalizacji profilu użytkownika z dysku jest odzyskiwanie. Jeśli coś pójdzie nie tak z systemem operacyjnym i jesteś zmuszony do formatowania dysku systemowego, to najlepiej jeśli dysk nie zawiera niczego, czego nie można ponownie zainstalować, a profil użytkownika jest jedną z tych właśnie rzeczy. Pomimo wdrożenia w firmie migracji danych profilowych i tak lepiej nam korzystać z proponowanego rozwiązania, ponieważ znacznie mniej obciążają one zasoby przedsiębiorstwa gdyż nie migrujemy zasobów tam i z powrotem. Co więcej rozwiązanie takie przyśpiesza też proces reanimacji pacjenta ponieważ większość danych mamy już na dysku docelowym. 

Konfigurowanie domyślnej lokalizacji profilu użytkownika

  • Uruchom Edytor rejestru ( regedit.exe ). Jeśli pojawi się monit UAC, zatwierdź. 
  • Zlokalizuj, a następnie kliknij następujący podklucz rejestru : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList.
  • W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy ProfilesDirectory, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
  • W polu Wartości wpisz D:\Users, a następnie kliknij przycisk OK . Oczywiście, ścieżkę można zmienić na jaką się chce.
  • Zamknij Edytor rejestru. Nie ma potrzeby, aby ponownie uruchomić komputer.

Teraz dla testów, wyloguj się z komputera i zaloguj się przy użyciu nowego konta użytkownika. Ten użytkownik może być lokalny lun domenowy, jeśli urządzenie jest połączone z domeną. Po zalogowaniu się, Otwórz Eksploratora Windows i przejdź do folderu, w którym powinny teraz zapisywać się profile by sprawdzić czy wszystko przebiegło pomyślnie. W tym przykładzie D:\Users.Od tej chwili począwszy, każdy nowy użytkownik, który loguje do tego komputera będzie miał profil przechowywany w tym właśnie miejscu.

Uwaga: Administratorzy systemu, którzy chcieliby skonfigurować to jako ustawienie dla całej firmy na wszystkich komputerach mogą wykorzystać obiekt GPO, aby skonfigurować to ustawienie rejestru.

 

1 komentarz

  • piszczat
    piszczat niedziela, 02, listopad 2014 14:30 Link do komentarza

    Niestety ta metoda nie działa. Pokazuje komunikat: "usługa logowania użytkownika nie powiodła się" Może coś jeszcze dodatkowo trzeba zmienić?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@