Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

WIN+X magia Windows 8.1 poskromiona Wyróżniony

WIN+X magia Windows 8.1 poskromiona

Kolejny raz pozwolę sobie powiedzieć, albo raczej dopowiedzieć parę słów na temat skrótu klawiaturowego WIN+X. A dokładnie na temat dodawania własnych pozycji w menu kryjącym się pod tym skrótem.

  •  Usuwanie nieużywanych skrótów Winx

Menu WINX zawiera trzy odrębne grupy o nazwie Group1 , Group2 i Group3 . Group1 zaczyna się na dole ( Pulpit / Shutdown ) a następne powyżej. Grupy te można znaleźć w lokalizacji „%userprofile% \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ WinX.”. Mało jednak kto wie, że nie są to stałe skróty i grupy i że można je edytować, zmieniać, modyfikować.

Zanim przejdziemy dalej, warto wykonać sobie wykonaj kopię zapasową folderu Winx w przypadku gdyby trzeba było przywrócić konkretny skrót lub grupę.

  • Usuwanie niechcianego skrótu lub grupy

Aby usunąć skrót, wystarczy usunąć plik skrótu z folderu danej grupy. Jako przykład, można sobie wziąć Centrum mobilności z Group3. By zmiany były zauważalne, trzeba wylogować się i zalogować lub prościej zabić proces explorer.exe i uruchomić go ponownie. Podobnie można postąpić z całą grupą.

  • Tworzenie nowej grupy menu Winx

Dzięki powyższej funkcjonalności w pozycjach menu, mamy do dyspozycji znacznie większą elastyczność. Oprócz usuwania skrótów, można utworzyć nowe grupy i zmienić miejscami istniejące programy. Aby utworzyć nową grupę, utwórz nowy folder o nazwie Group4 i przenieś część istniejących skrótów do niej. W ten sposób skróty zostały przeniesione do nowej grupy i są umieszczone w nowej (na górze) części menu.

Teraz, gdy znamy lokalizację skrótów Winx, prawdopodobnie wielu będzie próbować dodać własny skrót. W tym przypadku, odkryjecie, że skrótu nie da się w tak łatwy sposób zrobić! Aby spamowaniu WINX funkcja ta została skrzętnie zablokowana.

  • Dodawanie nowych skrótów Winx

Istnieje kilka narzędzi, które mogą pomóc dodawać nowe skrótów do menu WINX. Jednym z nich jest bezpłatna WIN+X Menu Editor by Win Aero. Po pierwszym uruchomieniu narzędzie skanuje katalog Winx i przedstawi hierarchiczny widok naszego menu.

Jako przykład korzystania z tego dobrodziejstwa, mam zamiar stworzyć nową grupę o nazwie group5 i mam zamiar umieścić skrót do programu Outlook oraz OneNote w tej właśnie grupie. Aby to zrobić, wybieram Dodaj program - a następnie wybieram ponownie Dodaj program. Ponieważ wszystkie skróty pakietu Office są w folderze ProgramData StartMenu przechodzę do „C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Menu Start \ Programy \ Microsoft Office 2013” i wybieram wreszcie każdy program. Nowe skróty powinny pojawić się pod group5 zaraz po naciśnięciu przycisku Restart Explorer.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@