Logo
Wydrukuj tę stronę

Windows 8 włączenie konta Administrator

Windows 8 włączenie konta Administrator

Windows 8 , podobnie jak jego poprzednik Windows 7 zwykle ma konta administratora , które jest domyślnie wyłączone . Chociaż nie jest zalecane, aby umożliwiać używanie konta administratora na co dzień , może być on wykorzystywane do różnych celów .

Jednym z powodów jest to, aby używać go jako rozwiązanie awaryjne w przypadku, gdy nie można zalogować się do konta zwykłego użytkownika , lub zadań , które wymagają podwyższonych uprawnień administrator.

Kiedy zaglądniemy do listy kont w aplecie użytkowników w panelu sterowania , można zauważyć, że ukryte konto administratora nie jest tam wymienione natomiast konto gościa , które jest również wyłączone jest. Łatwiej wówczas byłoby włączyć konto administratora, co nie do końca jest zasadne ze względu na bezpieczeństwo.

Jak włączyć konto administratora w systemie Windows 8

Trzeba wykonać polecenie z wiersza polecenia CMD. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

  • Naciśnij klawisz Windows, aby dostać się do interfejsu Metro , jeśli już się tam nie znajdujesz.
  • Wpisz cmd i kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia w wynik , który powinien się pojawić .
  • To otwiera listę opcji na dole. Wybierz opcję Uruchom jako administrator.
  • Zaakceptuj UAC
  • Wpisz następujące polecenie, aby włączyć ukryte konto administratora:

net user administrator / active : yes

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wyłączyć to konto postępuj zgodnie z instrukcjami, ale uruchom następujące polecenie zamiast poprzedniego:

net user administrator / active : no

Po włączeniu konta, będzie ono wyświetlane w aplecie Konta użytkowników w panelu sterowania. Należy pamiętać, że konto to nie ma przypisanego hasła i że należy rozważyć wprowadzenie takowego celu poprawy bezpieczeństwa konta.

Włączenie konta administrator, jeśli nie można się już logować.

Jeśli zapomniałeś hasła do konta i nie może zalogować się do systemu, można użyć konta administratora. Choć w wypadku Windows 8 należy pamiętać, że może być łatwiej uzyskać hasło poprzez reset, jeśli tylko używasz hasła do konta Microsoft. Takie zresetowanie hasła może być możliwe dzięki wcześniejszemu podaniu numeru telefonu do przeprowadzenia autentykacji właściciela konta.

Template Design © IT Space Templates IT Space. All rights reserved.