Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

iOS 7.0.x problem z synchronizacją Microsoft Exchange - historia lubi się powtarzać Wyróżniony

iOS 7.0.x problem z synchronizacją Microsoft Exchange - historia lubi się powtarzać

Hmmmm. No cóż kolejna odsłona systemu iOS tym razem w wersji 7.0.X i kolejne problemy, niestety kolejny raz z Microsoft Exchange w tle…

Od paru dni dostaję dziwne sygnały od różnych ludzi i firm, że są podstawy ku temu by podejrzewać, że iOS 7.0.2 ma w pewnych sytuacjach poważne problemy z synchronizacją z Microsoft Exchange. Dokładnie rzecz ujmując urządzenia Apple mogą się w ogóle nie synchronizować! Czego jest to problem? Nie do końca dla mnie jest jasne, ale oto przykład jak cała sprawa wygląda:

Upgraded my iPhone 4S to iOS 7 over the weekend. Accounts seemed to work fine. Now (over the past 48 hours) my Exchange account for work won't sync over any WiFi (or at least the 4 WiFi networks I've tried, which includes the main corporate WiFi) but will sync (send/receive email, sync calendar) over 4G.

I tried resetting network settings without success. Turning off WiFi sort of works, in that the Exchange account will sync over 4G, but as soon as I turn WiFi back on (or re-connect to my WiFi after resetting network settings), I get the Exchange account mail error.

I've contacted our Network IT folks without an answer yet. Their only suggestion was not to upgrade to iOS 7 in the first place, which wasn't tremendously helpful.

Co oznacza, że dla niektórych rozwiązaniem problemu (choć bardziej będzie to klasyczny workaround) może być przepięcie się na inną sieć np. z Wi-Fi na GSM. Kolejna wypowiedź:

Finished update to iOS 7.0.2. No fix for the Exchange problem, at least for me. Still unable to sync/access exchange email or calendar over WiFi, although 4G works to send email, add new calendar entries, etc.

Daje nam do zrozumienia, że problem defacto dotyczy nie tylko wersji najnowszej iOS 7.0.2 ale i tych poprzednich 7.0.0 i 7.0.1. Ponieważ nie do końca wiadomo co się dzieje, tzn. co jest tego bezpośrednią przyczyną, na serwerze wygląda to tak jak by się urządzenie nie synchronizowało więc zbierane logi nic nie mówią o przypadku, nie wiadomo też jak przeciwdziałać w tym wypadku ogólnie. Ale oto co zrobić by na urządzeniu usera Microsoft Exchange znowu się synchronizował:

At the University i work at we are having issues too. So far i can replicate it to where every time i add the exchange account it will not work, but if i go to the task manager and close down the email completely and open it back up with the exchange account added it will work like a charm.

...after adding exchange...

  1. send a test email (it doesnt work)
  2. double tap home button to get to mulitask manager
  3. close mail completely
  4. open mail back up and send another test (works)

This works for me very time, i have tried 5X times. I hope this works for you. Please let me know if it works or not.

Czyli rozwiązanie jest następujące:

  1. Zamykamy całkowicie aplikację email z pozycji managera zadań
  2. Otwieramy ją ponownie mając w 100% pewność, że konto poczty exchange zostało dodane poprawnie
  3. Teraz po takim sprawdzeniu ja doradzam jeszcze „soft reset” urządzenia (przytrzymujemy home buton i power buton aż do momentu wyłączenia się urządzenia i ponownego włączenia i pojawienia się nadgryzionego jabłka), ale przed tym zamknięcie wszystkich aplikacji działających w tle również z pozycji managera zadań. Póki co oficjalnego zdania na ten temat firma Apple nie przedstawiła. Jeśli będzie wiadomo coś więcej postaram się was o tym poinformować.
  4. Reset ustawień sieciowych w telefonie: 1. Settings 2. General 3. Reset 4. Reset network settings

I teraz jeszcze ostatnia uwaga ode mnie. Większość osób, która poradziła sobie z problemem w taki czy inny sposób kombinowała z ustawieniami usługi dostarczającej internet do urządzenia. Może faktycznie to tu tkwi problem i to właśnie to należało by zbadać dokładniej. Gdyby ktoś był łaskawy i sprawdził to na urządzeniu z takim problemem, to będę wdzięczny za info.

Ponieważ nie każdy może wpaść na pomysł, który mnie właśnie olśnił to przedstawię wam swój plan działania rozwikłania tego problemu:

  • podłączamy problematyczne urządzenie do iTunes i teraz idąc tropem poszukiwania logów aplikacji z artykułu Dlaczego nie działa aplikacja OWA dla iOS próbujemy odszukać logi aplikacji "Poczta" jeśli takie można odnaleźć
  • jeśli nie to nie pozostaje nam nic innego jak żmudne przeszukiwanie logów urządzenia, które po podłączeniu do iTuns zostaną zsynchronizowane i odnajdziemy je chyba w lokalizacji C:\Users\twoje konto\AppData\Roaming\Apple computer\Logs\CrashReporter\MobileDevice\twoje urządzenie\

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@