Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Instalacja aplikacji Nokii na innym Windows Phone Wyróżniony

Instalacja aplikacji Nokii na innym Windows Phone

Nie wiem jak wy ale ja testując telefon marki Nokia z systemem Windows Phone zostałem bardzo mile zaskoczony niektórymi aplikacjami.

Na przykład nawigacja od Nokii pod nazwą Nokia Drive ostatnio przechrzczona na Here Drive raz nawet wykazała swoją wyższość nad nawigacją Automapa oraz TomTom. Również aplikacja City Leans jak dla mnie jest fantastycznym pomysłem na odnalezienie się pod względem poznania w nowym miejscu.

Ponieważ teraz testuję telefon marki HTC to też uderzył mnie fakt, iż wiele aplikacji, których używałem jest dla mnie najzwyczajniej w świecie niedostępnych. Artykuł ten ma na celu pokazanie wam jak ten stan rzeczy zmienić. W ten sposób można sobie na przykład zainstalować nawigację od Nokii całkowicie za darmo by sprawdzić przed kupnem czy aplikacja ta spełnia nasze oczekiwania.

Żeby zacząć zabawę musimy najpierw zabawić się w „szpiega” i podglądnąć pewne dane, które nasz Windows Phone wysyła podczas komunikacji z Windows App Store. By było łatwo, prosto i przyjemnie posłużymy się programem Fiddler. Pobrać go możemy ze strony twórców owego konceptu http://fiddler2.com  Instalujem go jak każdy inny typowy program pod system Windows.

Teraz sprawdzamy adres IP naszego komputera. W tym celu wciskamy na klawiaturze Windows+R, otworzy nam się okno Uruchamianie, gdzie wpisujemy cmd i zatwierdzamy klawiszem Enter aby uruchomić linię poleceń. Wpisujemy ipconfig i zatwierdzamy klawiszem Enter, co pozwala na sprawdzenie naszego adresu IPv4.

Maszyna, na której zainstalowaliśmy program Fiddler, będzie dla nas służyć teraz jako proxy dla Windows Phone. Ale po to by tak się stało należy wprowadzić pewne zmiany w ustawieniach Wi-Fi samego Windows Phone. Łączymy się więc do WI-Fi via Windows Phone (tej samej, w której jest nasz komputer), a następnie palcem przytrzymujemy dłużej nazwę sieci do której się podłączyliśmy, następnie Edit, dalej włączamy opcję Proxy i dodajmy adres serwera proxy z numerem portu 8888(czyli adres naszego komputera).

Teraz na komputerze uruchamiamy Fiddler i w opcjach zaznaczamy Tools > Fiddler Options > Connections zaznaczamy Allow remote computers to connect. Dzięki temu program będzie widział ruch sieciowy jaki wykonuje nasz Windows Phone.

Znowu przenosimy się na nasz smartphone i wchodzimy do sklepu z aplikacjami, gdzie musimy wybrać jakąś aplikację by wyświetlić jej szczegóły. Wtedy w oienku Fiddlera na komputerze pojawi się log z pewnymi danymi są to między innymi takie dane jak:

  • ID aplikacji (to ten długi GUID).
  • Wersję systemu urządzenia - znacznik os.
  • Język i region - znacznik cc i lang.
  • Wersję sprzętu - znacznik hw.
  • Wersja firmwareu (określa model urządzenia i operatora) - znacznik dm.
  • Producent/OEM - znacznik oemId.

I teraz zaczniemy „oszukiwać” a dokładnie podmieniać, niektóre wartości. Dokonamy tego w locie za pośrednictwem właśnie naszego Fiddlera. Skrótem Ctrl+R otwieramy plik z regułami dla Fiddlera. Znajdujemy linijkę:

static function OnBeforeRequest(oSession: Session) {

za tą linijką wklejamy kod:

if(oSession.uriContains("_ORG")) { oSession.url = oSession.url.Replace("_ORG"","_CHANGE"); }

Powyższy kod sprawdza, czy w url znajduje się szukany ciąg, jeśli tak jest, podmienia go. _ORG jest szukanym elementem w stringu,_CHANGE to wartość na jaką chcemy zamienić. Po edycji zapisujemy plik.

No to pobawiliśmy się, ale jak możemy to wykorzystać dla swoich celów? Możliwości jest wiele.

Jedna to pobranie aplikacji sygnowanej dla urządzenia innej marki niż nasze. Powiedzmy, że chcemy sobie zainstalować aplikcję od Nokii na telefonie HTC. Wystarczy by w całej powyższej procedurze podmienić _ORG – HTC na _CHANGE – NOKIA. Po zapisaniu takiej zmiany wchodzimy ponownie do sklepu na naszym smartphone i mamy już dostęp do Nokiowskich aplikacji, które nie są widoczne dla telefonów innych producentów.

Druga to instalacja aplikacji sygnowanych już bezpośrednio pod dany model telefonu. W tym wypadku najpierw musimy odczytać tzw. Manufacturer Name, który odnajdziemy w ustawieniach, w informacji o systemie… Mając te dane wprowadzamy podobne zmiany jak poprzednio. Z tym, że tym razem podmieniamy _ORG - Manufacturer Name nasz i _CHANGE - Manufacturer Name Porządany.

W skrócie to tyle, reszta zależy od waszej inwencji twórczej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@