Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Włączenie komputera sposobem Wake On Android Device Wyróżniony

Włączenie komputera sposobem Wake On Android Device

Wszędobylskie smarpthony potrafią już naprawdę dużo, są na tyle rozwiniętymi urządzeniami pod względem technologicznym, że można się pokusić o wykorzystanie ich do czegoś więcej jak tylko dzwonienia…

Kojarzycie za pewne funkcję biosu w komputerze „Wake on LAN”, która pozwala na włączenie komputera via sieć. A co jeśli to samo zrobić za pomocą urządzenia z systemem Android?

Najpierw będzie nam potrzebna pewna sprytna aplikacja zainstalowana na naszym smartphone. Aplikacja zwie się PCAutoWaker i oczywiście dostępna jest w Android Market.

Teraz należało by przeprowadzić konfigurację naszej maszyny. Pierwsze co musimy zrobić to otworzyć okno CMD i wykonać komendę ipconfig z przełącznikiem all. Z wylistowanych kart wybieramy tą, która zwykle służy nam do podłączenia do internetu. W tym przypadky użyjemy oczywiście karty sieci bezprzewodowej (no bo jak przeprowadzić proces komunikacji pomiędzy smartphonem a pc via Ethernet?). Musimy uaktywnić w naszej karcie funkcję wybudzania komputera, w tym celu przechodzimy do Panel kontrolny > System > Sprzęt > Menadżer urządzeń i klikamy prawym przyciskiem myszy na wspomnianą kartę bezprzewodową. Wybieramy właściwości a następnie przechodzimy do zakładki zarządzanie energią. To właśnie tam znajdziemy uaktywnienie funkcji pozwalającej urządzeniu na wybudzenie komputera, może się zdarzyć iż najpierw ową funkcję trzeba będzie uaktywnić w BIOS danego komputera (tam trzeba będzie odnaleźć ustawienia WoW lub WoL gdzieś w obrębie zarządzania energią czy też zakładce połączeń sieciowych).

Drugą rzeczą o jaką musimy zadbać jest poprawna konfiguracja programu PCAutoWaker. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji pytanie numer jeden jakie zostanie nam zadane to nazwa systemowa komputera – tą odnajdziemy klikając prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer , wybierając Właściwości i odczytując Nazwa Komputera. Kolejne pytanie będzie o MAC adres urządzenia sieciowego (w naszym wypadku jest to MAC adres karty sieci bezprzewodowdej). Teraz program poprosi nas o ustalenie do jakiej sieci będą podłączone oba urządzenia czyli komputer i smartphone (oczywiście sieć musi być wspólna i rootowalna), podajemy SID naszej sieci. Teraz mamy jeszcze możliwość zezwolenia na WoL jest to mechanizm pozwalający na w pełni automatyczne włączenie komputera. Czyli np. po przyjeździe do domu nasz smartphone loguje się do sieci Wi-Fi i od razy włącza komputer. I z grubsza to tyle…

Ciekawostką tego programu jest fakt, że pozwala on na zarządzaniem wieloma komputerami w wielu sieciach zależnie nawet od danej lokacji!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@