Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Jak pokonać problemy z programem Microsoft Outlook

Jak pokonać problemy z programem Microsoft Outlook

Gdy Outlook słabnie, produktywność i żywotne komunikacji biznesowej pada na łeb na szyję.

W związku z tym można spróbować utworzyć pewien scenariusz postępowania, który będzie miał na celu jak najszybsze zdiagnozowanie, a tak naprawdę usunięcie usterki.

Outlook jest de facto standard poczty i to zarówno dla email jak i kalendarza w całym świecie biznesu. Ogólnie działa dość przyzwoicie, ale są chwile, kiedy Outlook przestaje funkcjonować tak jak byśmy sobie tego życzyli. Na szczęście istnieje szereg sztuczek techniczek, które można zastosować by ten stan rzeczy odmienić.

Z tych, które często gęsto ułatwiały mi życie mogę wyliczyć następujące:

 1. Skanowanie PST
  • Gdy Outlook zaczyna denerwować, jedną z pierwszych jaką powinniśmy zrobić, to uruchomić scanpst.exe dla każdego pliku PST używanego w programie Outlook. Ale ostrzegamy, że skanowanie PST może zająć trochę czasu. Ponieważ skanowanie w poszukiwaniu błędów i naprawianie wszelkich znalezionych w wypadku, jeśli plik danych jest duży, to proces żmudny i czasochłonny. Aby uruchomić skanowanie CET, trzeba zlokalizować plik wykonywalny Scanpst.exe. (Jego lokalizacja zależy od wersji systemu Windows używane.)
 2. Archiwum
  • Są chwile, kiedy plik PST zaczyna rosnąć i przybierać nienaturalnie duże rozmiary, co powoduje problemy z programem Outlook. Zamiast pozwolić, by PST nadal powodował niewydolność programu Outlook (to chyba najlepsze określenie…), najlepiej jest ustawić archiwizację. Gdy plik danych osiągnie nadwyżkę względem przydzielonej użytkownikowi przestrzeni, należy zawsze zachęcać ich do archiwizacji nawet całego roku. Sposób ten zapewnia, że będzie poddawana archiwizacji największa możliwa ilość danych (co pośrednio oczyszcza również miejsca na serwerze). Będzie to również zmniejszać CET i złagodzi problemy związane ze zbyt dużymi PST. Po wykonaniu tej operacji, polecam Skanowanie PST.
 3. Zmień nazwę OST
  • Jeśli użytkownicy korzystają z pliku danych buforowanego lokalnie, czasami zmiany nazwy ich aktualny plików OST jest wystarczająca, aby rozwiązać niektóre problemy. Wystarczy zamknąć program Outlook, otworzyć folder, który zawiera pliki danych, upewnić się, że widoczne są rozszerzenia plików, i zmienić rozszerzenie. Ost na np. OST_old. Następnie otworzyć progra Outlook i poczekać spokojnie na odbudowanie pliku Ost.
 4. Usuń / odbuduj profil
  • Kiedy wszystko inne zawiedzie poza deinstalacją / reinstalacją, mamy jeszcze w odwodzie usunięcie profilu programu Outlook. Tu trzeba zachować ostrożność. Jeśli program Outlook działa z kontem POP, obecna skrzynka (i kalendarze, itp.) będzie musiała zostać wyeksportowana w postaci pliku danych (które mogą być następnie ponownie zaimportowane po tym jak zostanie na nowo stworzone konto POP. Jeśli program Outlook łączy się z serwerem Exchange lub kontem IMAP, proces ten jest tylko kwestią usunięcia profilu i dodania go ponownie. Aby to zrobić, trzeba otworzyć Panel sterowania, przejść do Poczta | profile i usunąć profil.
 5. Wyłącz dodatki
  • Większa ilość dodatków, które są podłączone do programu Outlook, oznacza wolniejsze działanie programu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, należy uruchomić program Outlook w trybie awaryjnym (wydać polecenie outlook.exe / safe) i zobaczyć, o ile szybciej (i płynniej) Outlook działa. Jeśli okaże się, że to właśnie jest zarzewiem problemu, trzeba przejść do Centrum zaufania, wyłączyć podejrzane dodatki i ponownie uruchomić program Outlook tym razem normalnie.
 6. Wyłączenie skanowania
  • Wiele narzędzi antywirusowych posiada coś co nazywa się Outlook connector i skanuje wiadomości e-mail programu Outlook, zarówno jak przychodzą jak i wychodzą z systemu. W niektórych przypadkach może to spowolnić program Outlook a szczególnie jego indeksowanie. Niektóre programy Antyvir powodują również zmianę formatowania wysyłanych wiadomości bądź załączników. Jeśli nie wiecie, gdzie tkwi problem wynikający z programu Outlook, czasowo nakeży wyłączyć Outlook connector programu antywirusowego, aby zobaczyć, czy to rozwiązuje problem. Jeśli tak, być może trzeba zaktualizować oprogramowanie antywirusowe, aby rozwiązać problem.
 7. Uruchom w trybie awaryjnym
  • Jak już wspomniałem wcześniej, korzystanie z programu Outlook w trybie awaryjnym jest dobrym sposobem na rozwiązywanie problemów. Z jednym zastrzeżeniem, wiele funkcji nie będzie działać. To oczywiście oznacza, że jeśli program pracuje w trybie awaryjnym nie koniecznie nasz problem będzie usunięty. Nie mniej samo skorzystanie z safemode czasami rozwiąże nasz problem, ponieważ wymusza ustawienie niektórych parametrów w stan default.
 8. Uruchom z resetnav
  • Po wydaniu polecenia outlook.exe / resetnavpane, możemy zresetować wszystkie własne dostosowania dla okienek programu Outlook. Jest to konieczne, gdy użytkownicy zrobili coś, co zmieniło ustawienia programu Outlook, jednak nie pamiętają co to było. Należy w tym wypadku pamiętać, że użytkownicy tracą wszelkie własne dostosowania programu, które zostały wprowadzone w panelu nawigacyjnym.
 9. Migracja PST z serwera
  • Dość często zdarza się, że plik PST ma nienaturalnie duży rozmiar. Użytkownik będzie miał niezwykle duże pliki PST (szczególnie archiwa) mieszczące się na wspólnych (lub przekierowane) dyskach na serwerze. Pliki te są najlepiej dostępne i obsługiwane przez program Outlook z lokalnego dysku. Jeśli macie więcej niż jeden plik PST o podłączeniu do zdalnej lokalizacji, są szanse, że Outlook będzie się zapełniać. Należy wtedy przenieś te archiwa na dysk C na lokalnym komputerze w celu zwiększenia wydajności.
 10. Ustaw uprawnienia kalendarza
  • Jeśli ktoś wyśle zaproszenie dla innych do korzystania z jego kalendarz, ale nie można powoływać lub edytowanie terminów, trzeba zmienić uprawnienia. Otwieramy kalendarz w programie Outlook, klikamy prawym przyciskiem myszy udostępniony kalendarz, klikamy przycisk Właściwości, a następnie przechodzimy do Uprawnienia. Tam właśnie można dodać użytkowników do kalendarza i dać im określone uprawnienia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@