Menu
Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywanie rozmów w Samsung Galaxy S5

Jak włączyć ukrytą funkcję nagrywan…

Zanim operator położy swo...

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Windows 8.1 problem czarnego ekranu

Od jakiegoś czasu na rynk...

Magiczny kwadrat oprogramowania zarządzającego urządzeniami mobilnymi z systemem operacyjnym (MDM)

Magiczny kwadrat oprogramowania zar…

Zainteresowanie oraz um...

DarkNet, DarkWeb w I2P

DarkNet, DarkWeb w I2P

I2P VPN i sieć wirtualnyc...

Support dla Windows 10 Preview

Support dla Windows 10 Preview

Microsoft co chwilę wypus...

Windows 10 zalegalizuje wszystkie pirackie wersje starych Windowsów - chyba nie do końca

Windows 10 zalegalizuje wszystkie p…

„Jesteśmy podekscytowani,...

Czy moje konto jest bezpieczne?

Czy moje konto jest bezpieczne?

Hackerzy wciąż nas zaskak...

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś za darmo!!!

Kalendarz Cal na Windows Phone dziś…

Tylko dziś promocyjnie ka...

Apple watch inaczej

Apple watch inaczej

No cóż emocje opadły po p...

Buszowanie po Internecie poprzez SMS

Buszowanie po Internecie poprzez SM…

Większość z nas chwali so...

Prev Next

Dwustopniowa weryfikacja w Apple - może już dziecko nie kupi sobie gry samo... Wyróżniony

Dwustopniowa weryfikacja w Apple - może już dziecko nie kupi sobie gry samo...

Apple oficjalnie wdraża dwustopniowe uwierzytelnianie (2FA), które jest również znane jako proces dwuetapowej weryfikacji...

Ten typ zabezpieczenia ma być wykorzystywany do rachunków przy weryfikacji Apple ID, które są używane w większości produktach firmy Apple - iPhone, iPad, iPad mini, MacBook, iMac i iCloud. 2FA jest podejściem do uwierzytelniania, który wymaga dwóch typów weryfikacji obejmujący czynnik wiedzy (hasło) i czynnik posiadania (zazwyczaj SMS wysyłany na telefon komórkowy lub kod bezpieczeństwa wygenerowany przez token).

Dodatkowa warstwa weryfikacji tożsamości znacznie poprawia bezpieczeństwo konta, w szczególności internetowego konta, które poddaje się atakowi typu brute-force czy innych.

Od teraz jest możliwe, włączenie weryfikacji dwuetapowej dla swojego konta z Apple ID, aby dodatkowo je zabezpieczyć. Gdy tego dokonamy, wówczas dodatkowy etap weryfikacji będzie wymagany podczas wykonywania następujących czynności:

 • Rejestracji w witrynie Apple ID, aby zarządzać swoim kontem.
 • Zamówienie produktów z iTunes, App Store lub iBookstore z nowego urządzenia.
 • Wsparcie dla powiązanych z Apple ID usług i urządzeń.

Niestety, dwuetapowa weryfikacja Apple ID nie stosuje się do logowania do iCloud, który nadal umożliwia dostęp do poczty, kontaktów, kalendarza, notatek, przypomnień, dokumentów w chmurze oraz do Znajdź mój iPhone tylko przy użyciu nazwy użytkownika i uwierzytelnienia hasła.

Ale i tak lepsze to niż nic. Jeśli chcesz, aby Twoje konto Apple ID było bardziej bezpieczne, to oto jak włączyć 2fa na Apple ID:

 1. Odwiedź stronę internetową firmy Apple ID.
 2. Wybierz Manage your Apple ID i zaloguj się
 3. Wybierz Password and Security i odpowiedz na pytania bezpieczeństwa.
 4. Przy opcji Two-Step Verification, wybierz Get Started.
 5. Apple informuje nas na trzech stronach o co dokładnie chodzi i jakie są tego warunki, kliknij przycisk Continue dwa razy, a następnie Get Started.
 6. Pierwszym krokiem jest weryfikacja, urządzeń z iOS, które mają aktywowaną funkcję Find My iPhone i mają nasze Apple ID jako zaufane urządzenia i / lub dodaną obsługę SMS danego numer telefonu (co najmniej jedno zaufane urządzenie jest tu wymagane, Apple zaleca to, ponieważ może być on zastosowany do otrzymania kod weryfikacyjnego, nawet w przypadku utraty lub wymiany). Apple automatycznie wyświetla listę naszych urządzeń z iOS, które już mają aktywowaną funkcję Find My iPhone. Kliknij Verify obok wybranego urządzenia by otrzymać kod weryfikacyjny (zostanie on wysłany do telefonu poprzez Find My iPhone). Gdy urządzenie z iOS jest już zweryfikowane, masz wybór, czy zweryfikować jego numer telefonu, aby umożliwić odbieranie kodu weryfikacyjnego przez SMS. Aby dodać numer telefonu, jako numeru zaufanego urządzenia, kliknij przycisk Add an SMS-capable phone number... Następnie wybierz swój kraj i wprowadź numer kierunkowy i numer telefonu. Apple będzie wysyłać kod weryfikacyjny poprzez SMS. Wszystkie wysłane SMSy są bezpłatne.
 7. Po zakończeniu sprawdzania urządzeń i dodaniu numerów telefonu, kliknij przycisk Continue.
 8. 14-znakowy Recovery Key zostanie wyświetlony na ekranie, kliknij przycisk Print Key, aby wydrukować go i przechowuj go bardzo starannie. Recovery Key jest potrzebny, aby uzyskać dostęp do konta, w momencie gdy zapomnisz hasła lub stracisz zweryfikowane urządzenie. Następnie kliknij przycisk Continue.
 9. Na następnym etapie, jesteś zobowiązany do wprowadzenia Recovery Key, aby sprawdzić że skopiowałeś go poprawnie, a następnie kliknij przycisk Confirm, aby kontynuować.
 10. Na ostatnim etapie, musimy jeszcze raz przeczytać wszelkie ostrzeżenia. Jeśli jesteś pewien, że chcesz iść dalej, aby umożliwić weryfikację dwuetapową na koncie Apple ID, wybierz pole wyboru I understand the conditions above, a następnie kliknij przycisk Enable Two-Step Verification.
 11. Kliknij przycisk Done, gdy pojawi się monit, że dwuetapowa weryfikacja została włączona dla twojego Apple ID. I to by było na tyle.

Według Apple FAQ, obecnie dwuetapowa weryfikacja jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii i Nowej Zelandii…

1 komentarz

 • Ewelina Badko
  Ewelina Badko czwartek, 02, styczeń 2014 18:05 Link do komentarza

  Mój problem polega na tym ze zgubiłam telefon i nie mogę odebrać kodu do weryfikacji dwuetapowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Wyszukane

Ciekawostki

How to

Tools

O nas

HDT@