Logo
Wydrukuj tę stronę

Windows 8 jako HotSpot czyli Internet Connection Sharing (ICS) Wyróżniony

Windows 8 jako HotSpot czyli Internet Connection Sharing (ICS)

Zdarza się czasem, że nasz komputer ma dostęp do Internetu ale nie po sieci Wi-Fi tylko na przykład po kabelku ethernet. Problematyczne w tym rozwiązaniu jest to, że niestety Internet ma tylko i wyłącznie komputer aktulanie posiadający wetknięty kabel do gniazda ethernet...

Czyli my Internet mamy a wszyscy obok nas ślinią się na myśl o tym... bo w końcu też by chcieli być online. Windows 8 daje nam jednak bardzo proste narzędzie do postawienia prywatnej sieci Wi-Fi, gdzie HotSpot to właśnie nasz komputer z systemem Windows 8. A oto jak to zrbić:

  1. Uruchamiamy CMD z poświadczeniami administratora.
  2. Wpisujemy komendę netsh wlan show drivers i sprawdzamy czy przy Hosted network supported widzimy Yes (gdyby było NO, to mamy posprzątane, gdyż nasz sprzęt nie wspiera omawianej funkcjonalności).
  3. Wpisujemy komendę netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Hotspot key=12345678, oczywiście nazwę sieci oraz klucz możemy zastąpić dowolnymi danymi.
  4. Teraz wpisujemy netsh wlan start hostednetwork.
  5. Otwieramy Centrum sici i udostępniania znajdujące się w Panelu sterowania i klikamy Zmień ustawienia karty sieciowej.
  6. A teraz część, wyglądająca nieco inaczej w Windows 8 niż w poprzednich wersjach systemu Windows. Otóż należy zauważyć, iż pojawiła się nowa karta sieciowa o nazwie Połaczenie lokalne, po którym następuje pewien numer (różny dla różnych komputerach). W nazwie zauważymy coś w stylu Microsoft Hosted Network Virtual Adapter. Cierpliwie czekamy aż sieć zostanie zidentyfikowana.
  7. Klikamy prawym przyciskiem myszy na naszyej karcie sieciowej, która bezpośrednio łączy nas z Internetem (Ethernet, GSM itp. zależnie od tego jak jesteśmy połączeni do Internetu) i wybieramy Właściwości
  8. Wybieramy zakładkę Udostępnianie i aktywujemy opcję Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie poprzez połączenie internetowe tego komputera. kn
  9. Na koniec w tej samej zakładce wybieramy jako Połączenie sieci domowej nasz adapter ze wspomnianym numerkiem...
Template Design © IT Space Templates IT Space. All rights reserved.