Części samochodowe – Gniezno

Części samochodowe – Gniezno
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

części samochodowe (8)Szperacz

Dziś przedstawię czytelnikom mojego bloga nieco niestandardowy element wyposażenia pojazdu mechanicznego. Jednak uważam, że jest to nader ciekawy temat i zasługuje na odrębny artykuł. Przedstawię dzisiaj szperacz, który jest rodzaj nieobowiązkowej części samochodowej.
Mowa o rodzaju lampy elektrycznej z typu reflektorów, jaką instaluje się czasami w terenowych samochodach. Nierzadko widujemy ją również w pojazdach służb takich, jak ratownictwo ogniowo, wojsko, bądź policja. Konstrukcja szperacza umożliwia nam obracanie go w lewo oraz w prawo. Czasami da się także poruszać nim w płaszczyźnie strzałkowej. Dzięki temu możliwe jest skierowanie snopa światła w kierunku, jakiego żądamy. W standardowych reflektorach świateł drogowych natomiast wysyłamy światło tylko i wyłącznie na wprost przed pojazdem.
Co ciekawe, tym terminem określa się również rodzaj latarki elektrycznej. Mają one szczególnie wysoką siłę światła. Zazwyczaj są zasilane bateriami, bądź akumulatorem. Ponadto możemy regulować średnicą snopa światła.

Ciekawe wpisy o motoryzacji i samochodach:

About the author